Telefón
0911 972 556
od 10:00 do 17:00 (Po-Pi)
Nákupný košík
logo
logo
logo
Menu - Zimný sortiment
<<  11/19 >>

Oblečenie na lyžovanie

26.8.2014 17:21 | slovakiasport

Správne oblečenie je pre tento zimný šport absolútne nevyhnutné. Tvorí základ Vášho outfitu, pričom zlý výber oblečenia dokáže pokaziť celú lyžovačku. To si treba uvedomiť ešte pred samotnou kúpou, pričom si musíte dávať pozor na viaceré faktory. V zásade by oblečenie malo byť funkčné, najmä ak hovoríme o najspodnejšej vrstve, taktiež by malo byť vzdušné, či už hovoríme o spodnej alebo vrchnej vrstve. Takéto oblečenie dokonale odvádza pot, ale tiež uchováva Vaše telo v relatívnom teple, aby ste nepociťovali chlad. Termo oblečenie, bundy, overaly či nohavice. To je len zlomok z toho, čo by ste rozhodne mali mať na lyžovačke so sebou. 

Aké sú typy oblečenia? 

LyžovanieAko sme už vyššie uviedli, medzi jednotlivými typmi sa nachádza aj termo oblečenie. Takéto oblečenie je charakteristické svojou hrúbkou, respektíve o ňom hovoríme, že je veľmi tenké, avšak účinné zároveň. Za jeho funkcie zodpovedá použitá technológia, ktorá sa stará o odvádzanie vlhkosti a potu z tela, pričom Vaše telo by malo zostávať suché po čo najdlhší čas. Tak sa cítite stále pohodlne a komfortne, čo je zmysel tohto oblečenia. Takúto vrstvu termo oblečenia by ste si mali dať na seba ako prvú, pretože inak nedokáže plniť svoju základnú funkciu. Neodporúča sa tiež, aby ste si dali na seba viac takýchto vrstiev a tak znemožnili odvádzanie vlhkosti z tela. Nad termo oblečením by sa ideálne mala nachádzať len jedna vrstva. V prípade lyžiarskeho oblečenia by to mohli byť nohavice naspodu, respektíve bunda na vrchnej časti. Nohavice sú určené na to, aby uchránili Vaše končatiny od chladu a poskytovali adekvátne teplo. Určite sa však zamerajte aj na ich vode odolnosť, ktorá je zásadová, keďže ste neustále v kontakte so snehom a prípadne aj s dažďom, ktorý občas na svahu hrozí. Ak totiž zvyknete aj občas na svahu padať, o chvíľu by ste mali premočené kolená a ostatné časti nôh. Lyžiarske nohavice sú šité z materiálov odolných voči oderu a je ich ťažko pretrhnúť či poškodiť. Museli by ste ísť naspäť do hotela a svah by Vás postupne viac a viac odrádzal. Nohavice majú viacero praktických „odkladacích priestorov“ a vreciek, do ktorých si môžete dať všetko potrebné. Určite sa však neodporúča mať ich plné zbytočných vecí, pretože ak spadnete, môžete ich Vašou váhou zničiť alebo aj stratiť. Na druhej strane tu máme bundy, ktoré sú rovnako dôležité ako nohavice. Bundy spĺňajú rovnakú funkciu, taktiež musia chrániť lyžiara od chladu a poskytovať mu adekvátny komfort aj bezpečnosť. Vrecká na bunde slúžia na odloženie Vášho mobilného telefónu, pripnutie skipasu či iných drobností, ktoré zrejme pri sebe nosí každý jeden lyžiar.  

Overaly 

Špecifikom nielen u detí sú overaly, ktoré spájajú v sebe nohavice a bundy. Takýto overal je dnes súčasťou detského lyžiarskeho oblečenia predovšetkým u najmladších lyžiarov, avšak je veľa i takých ľudí, ktorí si dajú overal aj v staršom veku a vidia v ňom len samé výhody. Veď prečo by aj nie. Overal je jednoduchý na nasadenie, cítite sa v ňom relatívne komfortne a nemusíte riešiť kúpu nohavíc či bundy.  

Oblečenie je veľmi dôležité na lyžovanie, určite jeho výber nepodceňujte.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  11/19 >>


Menu - Informácie
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT

Spoločnosť DK Process
Kontakty  
Blog  
Partneri  

© Všetky práva vyhradené - www.slovakiasport.sk - Linky: www.tovar.sk
Tvorba web stránok

Všetky práva vyhradené - www.slovakiasport.sk
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM