Telefón
0911 972 556
od 10:00 do 17:00 (Po-Pi)
Nákupný košík
logo
logo
logo
Menu - Zimný sortiment
<<  10/19 >>

Lyžiarske viazanie

5.9.2014 08:52 | slovakiasport

Bez viazaní by boli lyže veľmi ťažko funkčné. Ak viazanie nemáte, na lyžovanie môžete pokojne zabudnúť. Ak ho máte, ešte Vám nikto nezaručí, že práve toto viazanie na takýchto lyžiach bude pre Vás to „pravé - orechové“. Keďže sa technológie neustále menia a vývoj ide rapídnym tempom dopredu, aj pri viazaní sa niektoré časti zmenili a dnes sú už viazania robené oveľa pokrokovejšie. Kým v minulosti ste mali na výber možno tri či štyri typy viazaní, dnes je ich oveľa viac a dokážete si nakombinovať viazanie s lyžami presne tak, aby to vyhovovalo Vašim predstavám.

Ako si ho vybrať?

Lyžiarske viazaniePokiaľ ste už skúsenejší lyžiar, potom dobre viete, ktoré lyžiarske viazanie je vhodné práve pre Vás a Váš typ lyžovania. Ak ním nie ste, veľmi radi a ochotne Vám poradíme v našom obchode. Naši predajcovia a školený personál Vám určite veľmi radi odporučia, ktoré viazanie je vhodné práve pre Vás. Spomínali sme aj skúsenosti, avšak tu nemožno presne vymedziť, kto je už skúsený a kto nie. Jednoducho sa tak musíte cítiť, aj keď nikdy nie je na škodu, ak by ste si predsa len nechali poradiť. Pomôcť môže veľmi aj to, že viazania sú približne v závislosti od predpokladaných schopností lyžiara už priamo v jednom balíku s lyžami určenými istej úrovni jazdca.

 

Aké sú vlastnosti?

Viazanie by sme mohli rozdeliť na dve časti. Prvou je päta a tou druhou je špička. Samotné upevnenie musí byť silné, pričom dôraz sa tu kladie predovšetkým na to, aby sa viazanie neoddelilo od lyží. Tým by ste si mohli privodiť zranenie a úraz, čo rozhodne nie je Vašim cieľom. Na začiatku sme spomínali technológie a tie majú veľmi výrazný vplyv aj na váhu samotného viazania. Dokážete ňou zvýšiť, ale aj znížiť samotné jazdné vlastnosti, čo sa prejaví aj na Vašej chuti lyžovať do budúcna. Hovoríme tu len o pár desiatkach gramov rozdielu, ktorý je však často citeľný. Samotný materiál by mal byť dostatočne odolný a pevný, pričom musí vydržať aj istú záťaž. To, akú vydrží, by malo byť rozhodne vo Vašom záujme. Dôležitá je predovšetkým váha Vašej postavy a k tomu aj prispôsobenie ostatných komponentov. Pri viazaní by ste mali mať radosť z veľmi efektívneho prenášania sily na lyže z lyžiarok. Aj to je jeho vlastnosť, ktorá Vás môže potešiť, ale tiež aj sklamať. Dobré viazanie má držať Vašu lyžiarku a lyžu pohromade, pričom spomínaná sila sa musí efektívne prenášať.

Vypínanie

Vypínanie je nemenej dôležitý faktor. Funkcia, niekedy zachraňujúca životy na svahu, sa nachádza dnes už v zadnej i prednej časti viazania. Pády sú celkom bežnou situáciou na svahu, avšak málokto na začiatku vie, ako sa dokážu lyže vypnúť od lyžiarok a ako môže byť tento jav nebezpečný pri páde a pri lyžovaní. Najmä začiatočníci by si mali skontrolovať, ako sa dokážu lyžiarky z viazania vypínať a taktiež aj funkčnosť tohto vypínania. Väčšinou je to pohyb smerom nadol, inokedy nahor, predná časť vypína vždy do strany, všetko však v závislosti od značky či typu viazania. S nastavením vypínacej sily Vám takisto radi pomôžeme, keďže takisto nie len váha je rozhodujúcim faktorom, ale opäť i skúsenosti.

Viazanie Vám ponúkame aj v našom eshope, pričom máme na výber hneď z niekoľkých svetových značiek.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  10/19 >>


Menu - Informácie
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT

Spoločnosť DK Process
Kontakty  
Blog  
Partneri  

© Všetky práva vyhradené - www.slovakiasport.sk - Linky: www.tovar.sk
Tvorba web stránok

Všetky práva vyhradené - www.slovakiasport.sk
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM