Telefón
0911 972 556
od 10:00 do 17:00 (Po-Pi)
Nákupný košík
logo
logo
logo
Menu - Zimný sortiment
<<  16/19 >>

Lyžiarske strediská

1.7.2014 15:26 | slovakiasport

Na Slovensku ich máme viac ako dosť a niekedy je problém si vybrať len jedno z nich. Lyžiarske strediská spĺňajú väčšinou aj prísnejšie kritériá a lyžovať na nich môžete aj s komponentmi od Slovakia Šport.

 

Skvelé podmienky

Lyžiarske strediskáNa lyžiarskom stredisku si zo všetkého ako prvé všimnete svah. Je to logické. Svah je najväčší objekt a je pokrytý bielou farbou, ktorá ihneď upúta Vašu pozornosť. Lyžiarske strediská majú viacero svahov, na ktorých môžete lyžovať. Väčšinou sú rozdelené podľa skúseností, ktoré máte. Klasický svah, svah pre malé deti alebo extrémnejší pre profesionálnych lyžiarov.

Počas sezóny navštívi lyžiarske stredisko množstvo lyžiarov, nielen zo Slovenska. Aj preto je nutné, aby prevádzkari lyžiarskych stredísk vytvorili ideálne podmienky na lyžovanie, čo je však takmer nemožné pri vyšších °C. Okrem dobrého svahu a snehu na ňom však potrebujete aj kvalitné lyžiarske vybavenie, ktoré nie je takou samozrejmosťou. Nájdete ho však napríklad v našej ponuke, ktorá je určená tak pre začínajúcich, ako aj pokročilých lyžiarov, ktorí už dobre vedia, čo potrebujú. Začínajúci lyžiari to majú však pomerne jednoduché. Komponenty sú viac-menej prispôsobené týmto lyžiarom, pričom sa nemusia báť o stabilitu na svahu alebo o komfort, ktorý im lyže, lyžiarky či iné príslušenstvo poskytnú.

V lyžiarskom stredisku by nemal chýbať ani lyžiarsky vlek, ktorý Vás vyvezie zospodu až na vrchol svahu. Dobrý vlek rozhodne lyžiara poteší, najmä ak je funkčný – práve nefunkčnosť či jej výpadky bývajú niekedy kameňom úrazu, ktorý dokáže lyžiara ľahko odradiť. Pri vybavení lyžiarskeho strediska nemôžeme pozabudnúť ani na prítomnosť bufetu či stánku s občerstvením. Tento stánok predstavuje príjemný relax, ktorý si doprajete popri lyžovaní. Pre tých, ktorí sa lyžovaniu venujú len minimálne, je stánok s občerstvením často prvou voľbou. Okrem čaju či kávy tu nájdete aj občerstvenie v podobe jedla, rôznych minútok a podobne.

 

Komponenty si radšej kúpte vopred

Lyžiarske strediská by však nemali byť k svojim zákazníkom – lyžiarom, statické. Znamená to, že by im mali ísť vždy v ústrety a mali by sa snažiť o čo najväčší komfort pre nich. Niektoré kvôli tomu zriadili aj požičovňu lyžiarskeho vybavenia. Túto možnosť využíva nejeden lyžiar, avšak môže mať mnohé úskalia. Jedným z najproblémovejších je napríklad absencia potrebnej veľkosti lyžiarky. Tiež môžu mať len lyže, ktoré sú určené pre začiatočníkov, nie pre skúsenejších, čo sa prejavuje na ich vlastnostiach. V konečnom dôsledku vlastnosti komponentov nemusia spĺňať Vaše kritériá a lyžovanie sa môže veľmi ľahko zmeniť na veľmi negatívny zážitok. Aj preto odporúčame, aby ste si výbavu na lyžovanie zakúpili ešte predtým, ako pôjdete lyžovať. Výhodou je, že si na lyžiarske stredisko prinesiete už vyskúšané lyžiarske komponenty, respektíve komponenty, ktoré sedia na Vašu veľkosť nohy či postavu. Nemusíte sa tak obávať, či budú alebo nebudú mať v požičovni aj niečo pre Vás. Taktiež si budete istí aj skvelými vlastnosťami, ktorými Vaša výbava disponuje, pretože si ju starostlivo vyberiete. Všetko sú to výhody, ktoré Vás presvedčia o vhodnosti kúpy lyžiarskych komponentov napríklad aj na eshope Slovakia Šport.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  16/19 >>


Menu - Informácie
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT

Spoločnosť DK Process
Kontakty  
Blog  
Partneri  

© Všetky práva vyhradené - www.slovakiasport.sk - Linky: www.tovar.sk
Tvorba web stránok

Všetky práva vyhradené - www.slovakiasport.sk
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM