Telefón
0911 972 556
od 10:00 do 17:00 (Po-Pi)
Nákupný košík
logo
logo
logo
Menu - Zimný sortiment
<<  19/19 

Lyžiarske prilby

2.6.2014 15:03 | slovakiasport

Lyžovanie bez prilby sa absolútne neodporúča, aj keď mnohí lyžiari to príliš nerešpektujú. Väčšina z nich si totiž povie, že je to pre nich nepodstatné a prilba ich obťažuje pri lyžovaní. Za posledné roky sa však samotné materiály, z ktorých sa vyrába, obmedzili len na tie najľahšie a najodolnejšie.

Kvalita

Lyžiarska prilbaVšetky lyžiarske prilby sú vyrobené podľa platných zásad a noriem, ktoré sa dodržujú a tým možno o nich povedať, že sú bezpečné a kvalitné, bez ohľadu na ostatné faktory, ako je značka a podobne. Samozrejme, sú tu predovšetkým rozdiely v ich vzhľade, ktorý je pre určitú skupinu lyžiarov zásadový. Pri možnom páde Vás však vzhľad prilby nezachráni a skôr ako na výzor by ste mali dbať na to, aké materiály boli použité na jej výrobu, ako Vám drží prilba na hlave a či Vám niečo pri jej nosení neprekáža. Ak sa totiž niečo vyskytne, mali by ste to riešiť, pretože na svahu s prilbou počas lyžovačky budete niekoľko hodín denne a aj maličkosť dokáže pokaziť celú dovolenku a lyžovačku počas zimnej sezóny.

 

 

Komfort a pohodlie

Dôležitým prvkom pri prilbách je poskytovaný komfort a pohodlie. V zásade ochrannú funkciu príliš neovplyvníte, väčšinou je rovnaká, ale pohodlie či komfort áno, a to správnym výberom prilby. Vo vnútri prilby sa nachádza výstelka, ktorá má za úlohu poskytovať práve spomínaný komfort. Výstelka je mäkká a vďaka nej sa tlmia prípadné otrasy prilby na hlave. Samotným komfortom však môžeme rozumieť aj ďalšie prvky. Je to napríklad efektívne zapínanie prilby, ktoré je jednoduché a nezaberie množstvo času, ako to bolo predtým. Prilby majú aj doplnok v podobe chráničov uší, ktorí mnohí lyžiari veľmi často používajú. Je to prvok, ktorý Vás ochráni pred prípadným prievanom v ušiach a tlaku vzduchu do nich. Samozrejme, nemusíte mať chránič uší, čo sa však dá jednoducho vyriešiť na prilbe. Okrem toho je na zadnej strane prilby aj niekoľko bodov, ktoré udržujú lyžiarske okuliare na Vašich očiach aj pri nosení prilby. Je to veľmi komfortné riešenie pre tých, ktorým doteraz pri nosení prilby okuliare padali a nedržali dobre.

Veľkosť prilby

Veľkosť prilby si dokážete nastaviť aj po jej zakúpení, netreba mať však prehnané očakávania. Je to skôr detailné nastavenie, ktoré slúži len v nevyhnutných prípadoch. Zväčšenie či zmenšenie sa tak pohybuje v niekoľkých milimetroch.

Všetky prilby na lyžovanie pôsobia ucelene a pri ich používaní sa nemusíte obávať o svoj komfort či bezpečnosť. Ak si vyberiete prilbu, rozhodne jej vlastnosti neoľutujete. Aj v našej ponuke sa nachádza hneď viacero prilieb, ktoré spĺňajú aj náročné požiadavky samotných lyžiarov. Okrem skvelých vlastností Vás rozhodne upúta aj dizajn či farebné prevedenie, ktoré si získalo už mnohých lyžiarov. Prilby by tak nemali byť len otázkou chcenia, ale skôr povinnosťou, ktorú by ste mali na svahu používať.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

Hey Lutz ,das nimmt doch schon Formen an. Ich soll dir von meiner Mutter erika ganz viele Grfcdfe beeltslen. Wir wfcnschen euch viel erfolg bei den Baumadfnahmen und das alles reibungslos von der Bfchne geht. Sieht wirklich richtig gut aus. Wenn Zeit und geld da ist wfcrd ich und natfcrlich Erika gern mal die Inseln sehen und erleben.Bis dahin Simon
Odpovedať
7.9.2015 12:45 Sergio

Nuno Assis de fora?!Este ano apoio a Espanha!Je1 estou farto de treinadores de merda, dlsucepem la o termo.O Deco ja nem faz um passe de um lado ao outro. Queiroz o Nuno assis e9 o melhor medio 10 portugues actual. Ele nem o C. Martins leva?!
Odpovedať
7.9.2015 11:38 Arely

Yeah. The bra thing had me going NO WAY ON JOSE. I would have gladly taken the short bus home from the show than trsieapd through NY without a bra. NOBODY WANTS TO SEE THIS. TRUST ME. My rack is awesome because I pay very good money for my rack-holders. and I thought the same thing about those pants. I didn't think it was possible to make a 6 ft tall girl who weighs a buck o' five without photoshop or a fat suit. I was wrong
Odpovedať
7.9.2015 08:18 Claudia

I appreciate great smtbiuting! I must say i valued analyzing it all, you can be an awesome source.I may remember to take note of your internet site which will generally come back in the future. Let me recommend you carry on a awesome articles or blog posts, have a very fine holiday saturday or sunday!
Odpovedať
7.3.2015 10:19 Daniela

Pridať príspevok
Meno *:
Text *:
 
<<  19/19 


Menu - Informácie
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT

Spoločnosť DK Process
Kontakty  
Blog  
Partneri  

© Všetky práva vyhradené - www.slovakiasport.sk - Linky: www.tovar.sk
Tvorba web stránok

Všetky práva vyhradené - www.slovakiasport.sk
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM