Telefón
0911 972 556
od 10:00 do 17:00 (Po-Pi)
Nákupný košík
logo
logo
logo
Menu - Zimný sortiment
<<  12/19 >>

Lyžiarska výstroj

18.8.2014 18:36 | slovakiasport

Výstroj na lyžovanie je nevyhnutná práve na to, aby Vám bolo umožnené bezpečne a pohodlne lyžovať. Jednoducho bez nej to nie je možné a preto je dôležité zvážiť si, ktoré komponenty sú základom a ktoré doplnkom a tiež aj to, ktoré sú lepšie a ktoré splnia všetky Vaše predstavy.

 

Delenie výstroje

Lyžiarska výstroj nie je len o jednom či dvoch komponentoch. Je to celok, ktorý sa delí na základnú a povinnú výbavu a na výbavu či komponenty, ktoré sú doplnkové a slúžia na zlepšenie komfortu pri lyžovaní. Samotný výber by ste nemali nikdy podceňovať a mali by ste sa snažiť vyberať len také komponenty, ktoré spĺňajú Vaše požiadavky a nároky.

 

Lyže

Základom sú rozhodne lyže. Ak si totiž predstavíme lyžovanie, tak potom sú lyže určite prvým komponentom, ktorý nás napadne. Slovakia Sport Vám ponúka dostatok lyží na výber, pričom je len na Vás, ktoré si objednáte. O lyžiach si treba povedať zopár vecí, ktoré Vás môžu naviesť k správnemu výberu. Čo sa týka kvality, ktorá by aj pre Vás mala byť rozhodujúca, nezistíte tu príliš veľké rozdiely, ak prezeráte lyže určené pre konkrétnu kategóriu lyžiarov s určitými skúsenosťami. Lyže sú vyrábané svetoznámymi značkami, ktoré sa pýšia svojou vysokou kvalitou a preto je takmer nemožné, aby ste si aj u nás objednali nekvalitné lyže. S čím však nemusíte byť spokojní sú vlastnosti lyží, ktoré sú skutočne rozdielne, avšak to nemá s kvalitou príliš veľa spoločného, keďže vlastnosti sú zámerne navrhované tak, aby vyhovovali určitej skupine lyžiarov. Tieto skupiny poznáme v zásade 3 a patria sem začiatočníci, pokročilí a skúsení lyžiari nazývaní aj experti. Pre každú z týchto skupín sú dôležité iné vlastnosti. Začiatočníci nevedia dobre udržať rovnováhu, preto musia byť pre nich lyže dostatočne široké, pričom experti ich požadujú úzke a možno o čosi dlhšie. Nikdy by však nemali byť o veľa dlhšie ako je výška Vašej postavy bez ohľadu na kategóriu, v ktorej sa nachádzate. Toto platí v prípade klasických zjazdových lyží, bežecké lyže sú už o niečom inom. Typov lyží je ale mnoho, každý z nich má svoje špecifiká a každý jazdec zas svoje nároky. Výber teda ostáva len a len na Vás.

 

Lyžiarky

LyžiarkyLyžiarky sú nemenej dôležitý komponent, ktorý patrí do základnej výbavy. Rozhodne ich výber nepodceňujte a nevyberajte si len podľa veľkosti. Podstatným faktorom je aj flex index, ktorý nám hovorí o tuhosti lyžiarky. Ten úzko súvisí s tým, aké máte skúsenosti (prípadne aj váhu) a podľa toho potrebujete lyžiarky s väčším alebo menším flex indexom. Určite je však dôležitá aj veľkosť lyžiarok, pričom nemôžete mať na sebe lyžiarku menšiu alebo väčšiu, ako v skutočnosti potrebujete.

Medzi ďalšiu výbavu patrí aj oblečenie, ktoré nás chráni od chladu a od zimy na svahu, pričom by malo aj odvádzať vlhkosť z tela a naopak nijakú nepúšťať zvonku na telo. Lyžiarske bundy a nohavice sú vybavené látkou proti oderu a roztrhnutiu, takže sa nepoškodia len tak ľahko.

K lyžovaniu by určite nemali chýbať ani palice, rukavice, dobrá prilba či okuliare. Je len na Vás, ako pripravení sa postavíte výzvam zjazdoviek najrôznejších obtiažností.

Vyberte si svoju lyžiarsku výstroj aj v našom eshope.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  12/19 >>


Menu - Informácie
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT

Spoločnosť DK Process
Kontakty  
Blog  
Partneri  

© Všetky práva vyhradené - www.slovakiasport.sk - Linky: www.tovar.sk
Tvorba web stránok

Všetky práva vyhradené - www.slovakiasport.sk
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM