Telefón
0911 972 556
od 10:00 do 17:00 (Po-Pi)
Nákupný košík
logo
logo
logo
Menu - Zimný sortiment
<<  8/19 >>

Freestyle lyže

27.9.2014 10:34 | slovakiasport

Pri lyžovaní nerozlišujeme len jeden či dva typy. Poznáme ich hneď viacero. Dnes si však povieme niečo o freestyle lyžovaní, ktoré je u ľudí čoraz viac obľúbené. V tomto blogu sa zameriame viac na freestyle lyže, ktoré sú nutnosťou pri tomto type lyžovania. Sú špecifické svojim tvarom, veľkosťou, ale taktiež aj spôsobom, akým na nich lyžujete.

Na lyžiach tohto typu sa nebudete chcieť len tak lyžovať na svahu a tešiť sa z toho, že svah zídete od jeho začiatku až po koniec. S týmito lyžami sa budete chcieť ukázať, budete chcieť ukázať všetkým, čo je vo Vás. Viac a viac ľudí vidí v klasickom lyžovaní nie príliš mnoho adrenalínu a pokúša sa nachádzať svoje hranice pri inom type lyžovania. Chcú skúšať niečo nové a freestyle lyže im k tomu napomôžu. Ako už ich samotný názov napovedá, tieto lyže a tento typ lyžovania nemá svoje vymedzené pravidlá. Je určený pre všetkých, ktorí majú radi svoj vlastný štýl, nechcú sa obmedzovať a chcú si na svahu či rampe robiť veci, čo by si inak s klasickými lyžami a len na svahu dovoliť nemohli. Množstvo možností sa Vám ponúka práve prostredníctvom týchto lyží a tohto spôsobu lyžovania.

 

Ak nemáte štýl, tu zapadnete

Freeski lyžeRozhodne netreba mať obavy z toho, že by ste nevedeli, akým štýlom lyžovať. Jednoducho lyžujte tak, ako sa Vám to páči. Na rampe môžete predviesť všetko možné, i doteraz nevídané, samozrejme bez tvrdého tréningu a množstva pádov to určite nepôjde. Zrejme ste počuli takisto aj o ďalšom druhu „free“ lyžovania. Tentoraz ide o freeride, čiže voľne preložené ako lyže na ničím neobmedzovanú jazdu. Tieto lyže Vás podržia v každej situácii a dovolia Vám to, čo by iné nevydržali. Sú určené pre extrémnejšie podmienky a na nie príliš upravený svah. Zjazdové lyžovanie je pre mnohých ľudí po čase už príliš veľkou nudou, avšak vo freeride lyžovaní môžete svoje hranice neustále posúvať vpred. Netreba ale zabúdať, že hoci sa dokážete dokonale vyšantiť a užiť si lyžovanie nevídaným a celkom iným spôsobom, ide o lyžovanie podstatne náročnejšie na silu aj techniku, na rozdiel od klasického zjazdu, a to treba prispôsobiť svojim schopnostiam aj skúsenostiam.

 

Čo sa dá robiť s freestyle lyžami?

Predovšetkým sú to skoky, ktoré môžete realizovať v najrôznejších podobách. Skákať sa dá takpovediac kdekoľvek, kde je len mierna vyvýšenina. Dnes však už nie je problém vyjsť si na rampu a porovnať svoje schopnosti so zväčša veľmi mladou konkurenciou. S „free“ lyžami však nemusíte len skákať, ale môžete s nimi aj jazdiť po neupravenom snehu, kde Vám poskytujú dokonalú stabilitu. Dajú sa samozrejme uplatniť aj na klasickom svahu pre zjazdové lyžovanie, no určite pocítite že na toto vyrobené neboli.

Lyže typu freestyle rozpoznáte už od pohľadu hlavne vďaka ich typickému tvaru, ktorým je vyhnutie nie len špičky, ale i päty lyže, a takisto širším stredom ako zvykneme vídať u klasických zjazdových lyží. Naopak freeride lyže môžu i nemusia mať pätu vydvihnutú, ale rozhodne ich rozoznáte vďaka ich veľkej šírke – tá sa pohybuje približne od 90 mm a viac v strede lyže. Výrazné sú aj farebné prevedenia freestyle i freeride lyží, a pri bližšom pohľade si aj laik všimne použitie silnejších a širších viazaní. Charakteristický tvar, vysoká pevnosť, dobré viazanie aj pestré „free“ farebné prevedenie. To všetko spĺňajú lyže aj v našej ponuke, preto neváhajte, a prezrite si ju. Čakajú na Vás lyže od rôznych výrobcov a značiek, pričom každé z nich sú vhodné či už pre začínajúcich, ale aj pokročilých lyžiarov.


Fotogaléria


Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  8/19 >>


Menu - Informácie
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT

Spoločnosť DK Process
Kontakty  
Blog  
Partneri  

© Všetky práva vyhradené - www.slovakiasport.sk - Linky: www.tovar.sk
Tvorba web stránok

Všetky práva vyhradené - www.slovakiasport.sk
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM