Telefón
0911 972 556
od 10:00 do 17:00 (Po-Pi)
Nákupný košík
logo
logo
logo
Menu - Zimný sortiment
<<  3/19 >>

Detské prilby

18.11.2014 11:18 | slovakiasport

Detské prilbyNevyhnutnosť nosenia detských heliem snáď netreba nikomu potvrdzovať. V rámci ochrany dieťaťa pri akomkoľvek športe treba v prvom rade dbať na jeho bezpečnosť, a inak to nie je ani pri lyžovaní či na snowboarde. Prilba je však bohužiaľ všeobecne považovaná len za akýsi doplnok k lyžiarskej výbave, hoci sa práve vďaka nej rapídne zvýši celková bezpečnosť. Samozrejme, ani prilba nedokáže 100%-tne zaručiť absolútne bezpečie. Každopádne však dokáže ochrániť hlavu dieťaťa natoľko, aby ste nepociťovali priveľké obavy, a juniori sa tak môžu pustiť do jazdy po akej vždy túžili.

Aké sú dôvody jej nosenia?

Riziko nárazu do tvrdého či ostrého predmetu je pri lyžovaní relatívne vysoké. Nejde iba o predmety na zjazdovke, ale aj o ostatných jazdcov naokolo, ktorí môžu zle odhadnúť svoje schopnosti. Samozrejme netreba preceňovať ani tie svoje a brať ohľad na ostatných. Nie vždy sa však nebezpečenstvu podarí vyhnúť, a toto riziko priamo úmerne stúpa vtedy, ak zvyknete lyžovať na zjazdovkách, ktoré nie sú príliš často upravované, respektíve lyžujete na trase, ktorá nie je upravená vôbec. Vtedy však nehovoríme o zjazdovom lyžovaní, ale skôr o freeride druhu lyžovania, ktoré si získava čoraz viac nadšencov aj v našich končinách. Cieľom freeride je tak zdolať svah a taktiež aj krajinu - prírodu, v ktorej lyžujete. „Vyhráte“ nad ňou práve tak, že sa dostanete od vrcholu až na samotný spodok a pritom si budete absolútne vychutnávať miestami až šialenú jazdu a rýchlosť, ako aj dokonalý adrenalín, ktorý vzniká automaticky pri tomto spôsobe lyžovania. Tento spôsob lyžovania láka stále viac a práve mladých lyžiarov či dokonca aj menšie deti, ktoré už majú nejakú s lyžovaním nejakú skúsenosť. Tu sa stáva prilba naozaj nevyhnutnosťou, ktorá môže často zachrániť život.

Úraz sa však nemusí stať len tu – v prostredí, ktoré je absolútne neudržiavané, ale aj na udržiavaných zjazdovkách, pri ktorých môžete hocičo podceniť a razom sa dokážete ocitnúť priamo na svahu v nebezpečenstve. O to viac dieťa, ktoré nemá dostatočný odhad rýchlosti ani vzdialeností. Mnohí ľudia odsudzujú prilby najmä kvôli absencií komfortu a práve tomuto faktu pripisujú aj ich nenosenie počas lyžovania. Pravdou je, že prilby sa dnes robia čo najkomfortnejšie, ich polstrovanie je mäkké, dá sa oprať, často krát vybrať a navyše dobre drží teplo. Samotné prilby, hoci sú na povrchu tvrdé a odolné voči nárazu, bývajú z ľahučkých materiálov a dá sa na ne veľmi rýchlo zvyknúť.

Komfort

V predchádzajúcej časti sme spomenuli aj komfort, ktorý si však ešte bližšie rozoberieme. Deti sú naň veľmi náchylné a čokoľvek im vadí dajú vždy poriadne najavo. Prilby z našej ponuky sú však ľahké a poskytujú pohodlie, ktoré Vaše dieťa ocení. Navyše mnoho detských modelov disponuje systémom nastavenia veľkosti, aby tak nenastala potreba kupovať hneď väčšiu prilbu, keď dieťa rastie. Vo vnútri prilby sa nachádza výstelka, ktorá má za úlohu spríjemňovať nosenie samotnej prilby a celkovo pôsobiť na hlavu dieťaťa tak, aby prilbu skoro vôbec necítilo.

Detské prilby by sa rozhodne mali stať všade povinným doplnkom pre lyžovanie. Je len na Vás, či dieťa prilbou vybavíte a zvýšite tak jeho bezpečnosť počas zábavy na svahoch.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  3/19 >>


Menu - Informácie
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT

Spoločnosť DK Process
Kontakty  
Blog  
Partneri  

© Všetky práva vyhradené - www.slovakiasport.sk - Linky: www.tovar.sk
Tvorba web stránok

Všetky práva vyhradené - www.slovakiasport.sk
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM