Telefón
0911 972 556
od 10:00 do 17:00 (Po-Pi)
Nákupný košík
logo
logo
logo
Menu - Zimný sortiment
<<  5/19 >>

Detské lyžiarky

5.11.2014 09:21 | slovakiasport

Nevyhnutným komponentom na lyžovanie sú rozhodne lyžiarky. Platí to ta aj vo výbere pre deti, ktoré taktiež potrebujú lyžiarky k lyžovaniu a aj tu hovoríme o ich rozdielnych vlastnostiach. Tieto jazdné vlastnosti môžu byť vhodné, ale aj celkom nevhodné pre Vaše dieťa. Preto je dobré vyberať lyžiarky podľa fyzických schopností, či skúseností Vášho dieťaťa, teda s ohľadom na jeho doterajšiu úroveň lyžovania.

Detské lyžiarkyNa trhu je dnes množstvo detských lyžiarok. Tieto lyžiarky môžu, ale aj nemusia byť vhodné pre Vaše dieťa. To, či by v nich mohlo Vaše dieťa lyžovať, sa odvíja od spomenutých vlastností. Samotný výber netreba podceňovať. Ak neviete, ktorá z ponúk je pre Vaše dieťa najlepšia, radšej sa poraďte s odborníkom. Samozrejme, vyberať si môžete aj na vlastnú päsť, avšak riziko akéhosi „zlého výberu“ je relatívne vysoké, veď kto by chcel lyžovať v zlých lyžiarkach? Na výber lyžiarok si ponechajte dostatok času, pretože rýchla kúpa síce ušetrí čas, ale z dlhodobého hľadiska to nemusí byť práve ideálne riešenie.

Kvalitné detské lyžiarky sú také, ...

...ktoré sú vyrobené len z kvalitných materiálov. Najmä skelet, teda samotná kostra lyžiarky, musí byť veľmi pevná a odolná, no zároveň dobre stlačiteľná počas lyžovania. Pri lyžovaní by v nej noha dieťaťa mala mať „oporu“ bez pocitu strachu. Skelet drží samotnú lyžiarku, spája jej vrchnú a spodnú časť, aby lyžiarka tvorila odolný celok. Často si nevieme ani predstaviť, ako by sa nám lyžovalo v nestabilných lyžiarkach. Čo potom deti, ktoré sa majú postaviť v nestabilných a nekvalitných lyžiarkach, ktoré nebudú poskytovať potrebné jazdné vlastnosti? Na zreteľ je potrebné brať predovšetkým tvrdosť lyžiarok, označovanú pre dospelých i deti pod názvom „flex index“. Pre pokročilých juniorov sú na výber pevnejšie, pre začiatočníkov mäkšie lyžiarky. Oboje nájdete na našich stránkach.

Kvalitné lyžiarky neznamenajú ťažké lyžiarky, ako tomu mohlo byť v minulosti. Materiál, z ktorých sa vyrábajú dnes, je síce odolný a pevný zároveň, ale taktiež sú lyžiarky vďaka týmto materiálom veľmi ľahké. Nespôsobujú tak veľkú únavu a taktiež sa s nimi veľmi ľahko manipuluje. Na lyžiarky z našej ponuky si deti rýchlo zvyknú bez väčších problémov. Slovakia Sport Vám ponúka detské lyžiarky, ktoré sú schopné odolať aj rôznym nárazom a tak poskytujú dostatočnú ochranu pre Vaše dieťa. Nemusíte sa obávať ani komfort Vášeho dieťaťa v lyžiarkach. Mäkká stielka, ktorá sa v nich nachádza, poskytuje adekvátne pohodlie.

Bezpečnosť v lyžiarke

O bezpečnosť sa stará najmä bezpečné zapínanie a vypínanie lyžiarky. Hovoríme o klipsniach, ktoré sú použité na upevnenie nohy v lyžiarke. Aj keď je klipsní menej, stačí ak je upnutie nohy pevné, a ich počet nebude robiť prekážku. Jedna či dve upínacie klipsne sa využívajú hlavne na menších lyžiarkach, ktoré využívajú menší alebo začínajúci jazdci, kvôli ľahšiemu obúvaniu aj zapínaniu. Môžete si tak nastaviť, ako veľmi chcete nohu v lyžiarke upevniť. Ľahko ich zapnete, a rozhodne sa samé nevypnú. Je to skvelá správa pre Vás, rodičov, keďže nemusíte mať o bezpečnosť Vášho dieťaťa v lyžiarkach strach.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  5/19 >>


Menu - Informácie
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT

Spoločnosť DK Process
Kontakty  
Blog  
Partneri  

© Všetky práva vyhradené - www.slovakiasport.sk - Linky: www.tovar.sk
Tvorba web stránok

Všetky práva vyhradené - www.slovakiasport.sk
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM